Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gua Sha – Kamień upiększający

2021-09-28
Gua Sha – Kamień upiększający

Gua Sha – co to jest?

Gua Sha to naturalnie wydobyty kamień, który przeznaczony jest do masowania twarzy oraz ciała.  W ostatnim czasie stał się jednym z bardziej popularnych produktów do pielęgnacji skóry. Jego  nazwa pochodzi od koreańskich słów „Gua” - pocieranie, oraz „Sha” - czerwona wysypka, która  pojawia się w skutek nadmiernego drapania. Przeznaczeniem kamiennej płytki jest masaż twarzy i  szyi, a jego właściwości oddziaływują zdrowotnie na naszą skórę. Sprawdzi się także do masowania  innych części ciała np. uśmierzając ból czy przyspieszają proces usuwania toksyn. Sposób ten  wywodzi się z koreańskiej pielęgnacji.

Z czego są wykonane kamienie Gua Sha?

Kamienie Gua Sha przeważnie zawierają w sobie różowy kwarc lub jadeit, rzadziej możemy także  natrafić na wykonanie z awenturynu bądź ametystu. Różowym kwarcem nazywamy „kamień miłościu”, który poprawia elastyczność oraz najlepiej chłodzi naszą skórę. Jadeit natomiast  nazywany jest „kamieniem młodości”, ponieważ wpływa korzystnie na regenerację skóry oraz  przyczynia się do niwelowania z niej toksyn.  

Warto zaznaczyć, że są to naturalne minerały, które wywierają pozytywny wpływ na naszą skórę,  więcej informacji o ich właściwościach znajduje się w dalszej części artykułu. Każdy rodzaj  kamienia różni się w swoim działaniu. Wierząc koreańskim teoriom każdy z nich posiada inną energię w zależności, od której uzyskujemy dany efekt.

Ich działanie. Jakie dają efekty?

Masaż kamieniem Gua Sha niesie za sobą wiele korzystnie wpływających właściwości. Automasaż twarzy wykonywany z ich pomocą stymuluje i zwiększa przepływ krwi, ale to nie koniec jego  magicznych właściwości.  

Do najważniejszych zalet tego wynalazku przypisujemy pobudzenie mikrokrążenia, poprawę przepływu limfy, wspomaganie usuwania toksyn, dotlenienie, poprawa sprężystości i elastyczności  skóry, rozluźnienie mięśni twarzy, rozgrzewanie skóry, a także uczucie odprężenia i relaksu na  poziomie psychicznym. Jeśli chodzi zaś o aspekt wizualny możemy spodziewać się wysmuklenia  owalu twarzy - staje się on bardziej wyraźny. Działa na redukowanie cieni pod oczami,  zmniejszenie zmarszczek oraz drobnych lini, niweluje opuchnięcia i obrzęki jak i znacznie  poprawia koloryt skóry.

Jak stosować?

Kamień jest przeznaczony do wykonywania masażu twarzy, szyi jak i dekoltu. Ruchy powinny być stosowane naprzemiennie: szybkie i rytmiczne - raz pocierające, skrobiące innym razem powolne i  posuwiste - raz przyciągające, a raz odciągające skórę. Przy masażu skupiamy się na ruchach  odśrodkowych - od środka twarzy na zewnątrz. Należy pamiętać o obraniu kierunku w stronę węzłów chłonnych.

Masaż twarzy Gua Sha - krok po kroku

Pamiętaj, aby przed pielęgnacją starannie oczyścić skórę z sebum i resztek makijażu za pomocą żelu bądź pianki przeznaczonej do tego celu.• Zacznij od aplikacji wybranego przez siebie kremu, olejku lub serum. Odpowiednio śliska skóra  wspomoże zregenerować Twoją skórę, jak i sam masaż będzie prostszy w wykonaniu. 

• Masaż rozpocznij od szyi, posuwając kamieniem w kierunku żuchwy - odblokujesz dzięki temu  przepływ limfy.  

• Policzki - od środka na zewnątrz, przystawiając dłuższy bok płytki, od okolic nosa do ucha.

• Jeśli chodzi o żuchwę - posługujemy się wgłębieniem na płytce. Kierunek od środka do ucha. 

• Masaż ust wykonujemy krótszym bokiem płytki  

• Przechodzimy do brwi i górnych powiek. Tu posłużymy się znowu stroną z wgłębieniem. 

• Kończymy na najwyżej położonej części twarzy - masaż czoła wykonujemy od dołu do góry  przy pomocy dłuższej strony płytki kamienia. 

Masaż można wykonywać codziennie bądź kilka razy w tygodniu w zależności od indywidualnych  potrzeb. Warto pamiętać jednak o regularności stosowania co zapewni najlepszy rezultat. Efekty  masażu powinny być widoczne już po krótkim czasie odpowiedniego używania kamienia Gua Sha. 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

Roller do masażu twarzy Biały Jadeit

Roller do masażu twarzy Biały Jadeit

53,60 zł brutto
53,60 zł / szt. brutto
 Fluff Roller do masażu twarzy Różowy Kwarc

Fluff Roller do masażu twarzy Różowy Kwarc

60,20 zł brutto
60,20 zł / szt. brutto
pixel