Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać perfumy do osobowości oraz stylu?

2021-09-28
Jak dobrać perfumy do osobowości oraz stylu?

Wybór odpowiednich perfum nie należy do najprostszych i jest uzależniony od wielu  czynników. Jest to proces, do którego warto podejść z cierpliwością i gotowością do  eksperymentowania. Warto więc poznać kilka podstawowych wskazówek, które ułatwią Ci  poszukiwania

Perfumy na każdą okazję czy „ten jedyny”?

Przed rozpoczęciem poszukiwań musisz zdecydować, czy szukasz kilku zapachów na  poszczególne okazje, czy jesteś jedną z osób, które szukają „tego jedynego” – signature scent?  Oprócz tego, zadaj sobie pytanie, czy interesują Cię klasyczne zapachy, czy może perfumy  niszowe?

Na co zwracać uwagę przy doborze perfum?

Przy doborze perfum warto kierować się kilkoma radami. Należy pamiętać, by w drogerii nie wąchać więcej niż kilku pachnideł – utrudni to prawidłowy odbiór kolejnych. Warto skorzystać  z ziarenek kawy, które neutralizują wszelkie zapachy.  

Jednak ograniczony czas spędzony w perfumerii nie ujawni w całości tego, co dane perfumy  mają do zaoferowania. Warto więc korzystać z próbek zapachów, które wybrałeś i testować je  uważnie i cierpliwie, dając im rozwinąć się w pełni. 

Niekiedy warto też wziąć pod uwagę opinie i recenzje innych osób, które skorzystały już  interesujących nas perfum. Dadzą Ci ogólne wyobrażenie tego, czego się spodziewać przed  pójściem do perfumerii.

Garść teorii

Perfumy składają się z trzech rodzajów nut zapachowych: nuty głowy, serca i bazy. Nuta głowy  to zapach, który czujemy od razu po użyciu perfum – jednocześnie jest on najbardziej ulotny,  znika po około 30 minutach. Nuta serca ujawnia się tuż po tym, gdy ulotni się nuta głowy; jest  esencją zapachu. Jej trwałość to około 4 godziny. Natomiast nuta bazy jest podstawą  kompozycji i utrzymuje się na skórze najdłużej.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że trwałość i intensywność perfum zależeć będzie również od  rodzaju Twojej skóry. Zdecydowanie dłużej odczuwalnym będzie zapach rozprowadzony na skórze tłustej i mieszanej, z uwagi na to, że tłuszcz jest świetnym nośnikiem zapachów.  Natomiast jeśli masz cerę wrażliwą i suchą, uważaj na perfumy zawierające dużą ilość  alkoholu. Wpływ na to, jak dany zapach będzie komponował się z Twoją skórą ma nawet dieta  czy palenie papierosów.

Oprócz tego, warto znać choć jedną z dostępnych klasyfikacji zapachów. Najbardziej  rozbudowaną z nich jest koło zapachów, opracowane przez niemiecką firmę Drom Fragrances.  Składa się ono z 16 rodzin zapachowych: cytrusowej, kwiatowej, aldehydowej, orientalnej,  lawendowej, fougere, owocowej, iglastej, szyprowej, ziołowej, zielonej, korzennej, drzewnej,  tytoniowej, skórzanej i piżmowej. Po dobraniu faworytów łatwiej będzie Ci zdecydować, w  obrębie których zapachów szukać perfum, które trafią prosto w Twoje gusta.

Pozwól sobie na eksperymentowanie

Nie ulega wątpliwości, że niekiedy dobieramy zapachy do poszczególnych sytuacji, emocji,  uczuć, wyobrażeń zupełnie nieświadomie. Mając za zadanie dobór odpowiednich perfum dla  niepoprawnej romantyczki, większość z nas z pewnością zaproponuje jej nuty kwiatowe i  cytrusowe, nie biorąc pod uwagę zapachów ciężkich, jak nuty tytoniowe czy skórzane. 

Często jednak możemy się pomylić – mimo pewnych stereotypów, to, czy dany zapach  spodoba się drugiej osobie zależy od jej osobistych preferencji. Wybór perfum dla siebie jest  kłopotliwy – wybór perfum na prezent to jeszcze cięższa decyzja! 

Jak widzisz, dobór perfum idealnych to nie prosta sprawa. Jest on uzależniony od kilku  czynników. Korzystając z naszych wskazówek i biorąc pod uwagę kilka kwestii teoretycznych,  z pewnością znajdziesz zapach, który doskonale wyraża Ciebie lub – jeśli wolisz – kilka  flakoników, które wykorzystasz na różne okazje. 

Szeroki wybór perfum oferujemy w naszym sklepie internetowym: https://ichester.pl/.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixel