Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja bliżej natury!

2022-02-23
Pielęgnacja bliżej natury!

W ostatnich czasach bardzo popularny stał się trend „slow life”. Oznacza to życie bez  pośpiechu, w zgodzie ze sobą, dążenie do równowagi, zdrowe odżywianie się oraz życie w  zgodzie z naturą i bycie jak najbliżej niej. Praca, obowiązki, ciągły pośpiech z czasem zaczęły  nas przytłaczać. Każdy z nas potrzebuje chociaż odrobinę relaksu. Niektórzy decydują się  nawet na zmianę stylu życia. I to wychodzi im na dobre! Chcemy uprawiać sporty, być  aktywni, staramy się zdrowo odżywiać, więcej czasu spędzamy w otoczeniu przyrody. Nawet  produkty pielęgnacyjne wybieramy takie, które nie szkodzą naszemu środowisku.

Kosmetyki naturalne- czym tak naprawdę są?

Kosmetyki naturalne to produkty, które są otrzymywane ze składników pochodzenia  mineralnego lub roślinnego. Powstają one z owoców matki ziemi. Są wspaniałą alternatywą  dla tradycyjnych produktów dostępnych na rynku. Większość z nas określa je jako kosmetyki  ekologiczne lub biokosmetyki. Trzeba pamiętać, że mimo iż są to kosmetyki naturalne nadal  powinniśmy czytać etykiety, a raczej składy, które się na nich znajdują. Im więcej znajdziemy  tam nazw łacińskich, tym więcej naturalnych składników jest w produkcie! W składzie  dobrego kosmetyku naturalnego nigdy nie znajdziemy: Acetaldehydu, Benzaldehydu, Beta Naphtholu, Diethynele glycolu oraz parabenów. Czy wiedziałeś, że pierwszy krem do twarzy  powstał z wody, wosku pszczelego i oliwek?

Czy warto stosować naturalne kosmetyki?

 Stosowanie naturalnych kosmetyków niesie ze sobą mnóstwo korzyści! Jedną z największych  zalet z ich stosowania jest to, że nie zawierają szkodliwych substancji rakotwórczych,  alergizujących czy zaburzających hormonalną. O wiele rzadziej podrażniają. Naturalne  substancje bardzo często są lepiej wchłaniane, lepiej tolerowane przez skórę, a nawet  wspomagają jej naturalne funkcje. Stosując kosmetyki naturalne pokazujemy szacunek dla  środowiska i zwierząt. Opakowania takich produktów są wytwarzane z surowców wtórnych i  nadają się do recyklingu. Kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach i w większości przypadków, do ich produkcji, nie używa się składników pochodzenia zwierzęcego.

Czy kosmetyki naturalne są skuteczne?

 Kosmetyki naturalne są tak samo skuteczne jak kosmetyki konwencjonalne. Ich działanie jest  udokumentowane. Jednak musimy pamiętać, że to co naturalne jest lepiej przez nas  przyswajane. Posiadają o wiele więcej substancji aktywnych niż pozostałe. Wnikają głębiej,  przez co ich działanie może być nawet lepsze niż kosmetyków tradycyjnych! Kosmetyki  naturalne będą odpowiednie dla każdego typu i rodzaju skóry. Nie ważne czy nasza skóra jest  sucha, tłusta czy mieszana. Nie ma także przeciwskazań, aby stosowały je osoby z  trądzikiem! Kosmetyki naturalne potrafią dać świetne efekty, lecz potrzeba do tego czasu. Po  jednej aplikacji kremu czy toniku nie zauważymy zbyt dużej różnicy. Dopiero stosowanie ich  regularnie może odmienić naszą skórę.  

Naturalne kosmetyki to nie tylko kremy! To także szampony, odżywki do włosów, olejki,  balsamy i wiele innych! Znajdziesz je tutaj: kliknij

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel